teenused

Suvine kunstilaager Haapsalus. Kohad täis!

Kunstipedagoog Elvi Rannamäe käe all saad joonistada, maalida, lahendada põnevaid loovülesandeid ja külastada näitusi. Laagri õppemaht on 30 ak/tundi. Juhendaja on kogu laagri vältel Sinu käsutuses ja alati valmis lahti harutama kõik sasipuntrad. Laagrisse on oodatud nii algajad kui ka edasijõudnud hobikunstnikud. Õppekava on leitav meie Facebooki lehelt. 

 

Igasse päeva mahub hulganisti loovülesandeid, kuid jääb ka piisavalt vaba aega linnaga tutvumiseks, päevitamiseks ja ujumiseks.

Peatume Haapsalu südames, UusAllika Puhkemajas. Peamajas on 10 voodikohta, köök, 2 WC-d, pesemisvôimalus ja puhketuba. Puhkemaja poolt on voodipesud ja rätikud, köögis kôik vajalik toidu valmistamiseks või soojendamiseks. Meie kasutuses on ka õueala puhkenurga ja suure varjualusega. Majutuskohast jalutuskäigu kaugusel on mitmed kauplused, kesklinn, söögikohad, piiskopilinnus ja ujumisrand.

 

Kunstilaager toimub 7.-11.06.2024 Haapsalus. Laagri osalustasu on 300 €, mis sisaldab majutust, kõiki materjale ja töövahendeid ning juhendamistasu. Varem Kunstikamber Kiiksu poolt korraldatud kunstilaagrites osalenutele kehtib hinnasoodustus 10%!

 

Registreerimisel tuleb tasuda ettemaks 50 € ulatuses, mis ei ole tagastatav. Ülejäänud osa tuleb tasuda hiljemalt 1 kuu enne laagri algust arve alusel. Tühistamisel vähem kui 1 nädal enne laagri algust raha ei tagastata, tühistamisel vähem kui 1 kuu tagastatakse 50 % osalustasust (v.a ettemaks).

Registreerimiseks täida kodulehelt leitav registreerimisvorm. 

 

Kohtumiseni Haapsalus!

 

Kohad täis! Huvilised saavad registreerida ootenimekirja. 

300 €

Tellimustööd

Tellimustööna saab tellida seinamaale, portreid ja joonistusi. Varasemaid töid näed Kiiksu Facebooki lehelt. 

Hind kokkuleppel

Eluruumide värvilahendused

Konsultatsioon viiakse läbi elu-või tööruumides kohapeal (Tallinn, Harjumaa) või kokkuleppel video teel. Kahetunnise konsultatsiooni käigus tutvun ruumidega ja nende otstarbega. Vaatame üle valgusküllasuse, sise- ja väliruumide vastastikuse mõju jpm. Võtan värvilahenduste koostamisel arvesse ruumide kasutajaid ning nende soove ja vajadusi. Kliendile loon kohapeal ruumide värvilahenduse visandi. 


Väljaspool Harjumaad läbiviidavatele konsultatsioonidele lisandub transporditasu. 

Hind alates 150 €

Kliendid kiidavad

• “Talvine kunstilaager oli tõeline teraapia ja päriselt näen loodust enda ümber teistmoodi. Mingi nihe toimus minu reaalsuses ja siiani on järellainetused.”

Anni, talvine kunstilaager 2024
 

• “Ei jõua ära kiita, kui meeldejääv oli kunstilaager suvises Viljandis. Elvi on suurepärane juhendaja, kes loob hubase ja vahetu atmosfääri ja toob oma õpilastes välja nende isikupära.

Laagriprogramm oli huvitav ja mitmekesine, kuid värviteooria õppimise, näitustel käimise ja erinevate kaunite paikade joonistamise ja maalimise vahele jäi ka aega, et lihtsalt olla ja imelist Eestimaa suve nautida.
Kokku oli tulnud tohutult lahe seltskond, kellega sai lisaks kunstitegemisele ka südamest naerda ning õhtuti koos lõkke ääres maailmaasju arutada. Mina tänan ja ootan väga juba järgmist kohtumist”
Küllike, Viljandi kunstilaager 2023

• “Küll oli tore see Viljandi maalilaager,  Elvi oskab nii hästi mõnusa õhkkonna luua ja inimesi üksteisega kokku sobitada. Super puhkus oli! Ilmadega vedas muidugi väga. Ja õpetajana on Elvi ka viimase peal.”

Erika, Viljandi kunstilaager 2023

• “Minu parimad mälestused on nii Kiiksu ajast kui ka suurepärastest laagritest Porvoos, Räpinas ja nüüd Viljandis. Elvi kohe oskab inimeses loovust äratada. Tulemus polegi oluline, tähtis on “mina ise” olemise tunne siin ja praegu. See aitab veel mõni aeg helges meeleolus püsida, nii ka tänavu.”

Merike

• “Kiiksu kursustel sain ma julguse teha kunsti ja tunda end kunstis vabalt. Mulle meeldib, et Elvi ei jäta tunnis mitte kedagi juhendamata ja sunnib meid oma meeldival moel pingutama ning edasi arenema. Eriti meeldib, et Elvi kursused on vähemalt kolm ühes. Justkui lähed kursusele mingit ühte kindlat oskust juurde õppima ja siis tuled tagasi veel mitme muu asjaga: teadmisega mõnest seni sulle tundmatust kunstivoolust, mis iseloomuga on üks või teine kunstimeedium ja üllatusega, et kust ma küll sellise loovülesande lahenduse peale tulin ja kas tõesti on see nüüd minu tehtud pilt. Ja kunstilaagrid – seda peate ise kogema, sest siin tekib alati sõnulseletamatu, kordumatu sünergia ja aura õpetajast, osalejatest ning laagripaiga energiavõngetest.”

– Ene 

Toimunud kursused ja kunstilaagrid.

Talvine kunstilaager Lääne-Virumaal 2024

29.02-02.03 Lääne Virumaal, Mäehansu talus.

 

Talvises kunstilaagris tutvusime erinevate tehnikatega, joonistasime ja maalisime kaunist talvist loodust ning karjaloomi. 

Lühikursus "Joon, pind, faktuur"

06.01.2024 Nõmme Kultuurikeskuses.

 

Kursusel keskendusime joone iseloomule, erinevate joonte abil pindade moodustamisele ning erinevate pinnafaktuuride kujutamisele.

 

Materjalidest kasutame erineva tugevusega grafiitpliiatseid, grafiitpulka, kustutuskumme ja söepliiatseid ning erinevaid pabereid (vatman, pehme joonistuspaber, pastellipaber).

 

Koolituse õppemaht oli 4 akadeemilist tundi.

Lühikursus "Inimese keha ja näo proportsioonid"

28.10.2023 Nõmme Kultuurikeskuses.

 

Kursusel tutvusime inimese keha ja näo proportsioonidega ja võtsime luubi alla inimese joonistamisel esinevad tüüpilised vead. Teooriaosale lisaks tegime Betty Edwardsi metoodikal põhinevaid harjutusi. Materjalidest kasutasime joonistuspaberit, grafiit- ja värvilisi pliiatseid.

 

Koolituse õppemaht oli 4 akadeemilist tundi.

Suvine kunstilaager Viljandis 2023

12.-16.06.2023 Viljandis.

 

Kunstilaager täiskasvanutele toimus 2023. aaasta suvel Viljandis. Õppeprogramm sisaldas maalimist, joonistamist, värviõpetust ja erinevate galeriide ning näituste külastusi.